H
Având în vedere,
-referatul nr. 13.077/25.09.2013 al Serviciului Gestiune Resurse Umane privind aprobarea Planului de ocupare a funcţiilor publice pe anul 2014, pentru aparatul de specialitate al Consiliului Judeţean Arad şi instituţiile publice subordonate;
-prevederile art. 23 alin (4) din Legea nr.188/1999 privind Statutul funcţionarilor publici, republicată (r2), cu modificările şi completările ulterioare;
-prevederile art.11 alin (2) - Anexa 1 din Ordinul nr. 7660/2006 privind aprobarea Instrucţiunilor pentru elaborarea Planului de ocupare a funcţiilor publice;
-adresa Agenţiei Naţionale a Funcţionarilor Publici nr. 32505/2013, înregistrată la Consiliul Judeţean Arad cu nr. 13.055/24.09.2013;
-avizul favorabil al comisiilor de specialitate;
În temeiul art. 97 alin (1) din Legea nr.215/2001 privind administraţia publică locală, republicată, cu modificările ulterioare;
Art.1. Se aprobă Planul de ocupare a funcţiilor publice pe anul 2014, pentru aparatul de specialitate al Consiliului Judeţean Arad şi instituţiile publice subordonate, conform anexei nr.1, la prezenta hotărâre.
Art.2. Cu ducerea la îndeplinire a prezentei hotărâri se încredinţează Serviciul Gestiune Resurse Umane al Consiliului Judeţean Arad, prin compartimentele de resort ale Direcţiei Generale de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Arad, Direcţiei Judeţene de Evidenţă a Persoanelor Arad şi Camerei Agricole a Judeţului Arad.
PREŞEDINTE,
NICOLAE IOȚCUCONTRASEMNEAZĂ:
SECRETAR GENERAL AL JUDEȚULUI,
IOAN SILAGHI
Reprezentare vot | Total-Voturi | |
pentru | 32 voturi | |
contra | 0 voturi | |
abtineri | 0 voturi | |
absenti | 1 voturi | |
nu au votat | 0 voturi |
Ctr. | Consilieri | Vot |
1 | ACHIM ZENO CÃTÃLIN (USL) | |
2 | ARDELEAN AUREL (MC-L) | |
3 | BOLONI GYORGY (UDMR) | |
4 | BUDIU SIMION (MC-L) | |
5 | CHAMBRE DORINA RODICA (MC-L) | |
6 | COVALIV VALENTIN (PP-DD) | |
7 | DAMIAN VASILICÃ (USL) | |
8 | DURUª DANUEL SORIN (USL) | |
9 | ENÃCHIUC DUMITRU-FLORIAN (MC-L) | |
10 | FEIEª CRISTIAN (MC-L) | |
11 | GLIGOR IOAN (USL) | |
12 | GUȚU ROMULUS REMUS (PP-DD) | |
13 | HÃRLÃU DACIAN-ALIN (MC-L) | |
14 | IORGOVAN SIMONA -LUCIA (USL) | |
15 | IOȚCU PETRU NICOLAE (MC-L) | |
16 | LUCACI CORNEL-ªTEFAN (USL) | |
17 | MICLE IOAN (MC-L) | |
18 | MOȚ PETRU (USL) | |
19 | NEGREA DANIEL (MC-L) | |
20 | ONEA MIRCEA-LAURENȚIU (MC-L) | |
21 | PARPALÃ CAIUS MIHAI (USL) | |
22 | PERETEATCU COSMIN NICOLAE (USL) | |
23 | PLAVEȚI IOAN (MC-L) | |
24 | POPA GAROFIȚA (MC-L) | |
25 | PURCARU MIRCEA (USL) | |
26 | SABÃU GHEORGHE (USL) | |
27 | SECULI IOAN GHEORGHE (PP-DD) | |
28 | SIPOS GYORGY (UDMR) | |
29 | SULINCEAN MARIUS-MIRCEA (USL) | |
30 | TRIPA FLORIN DAN (USL) | |
31 | ȚOLEA ADRIAN (MC-L) | |
32 | ULICI IOAN (MC-L) | |
33 | VESA TEODOR (USL) |