H
Având în vedere,
-referatul nr. 15.117/17.10.2016 al Serviciului Gestiune Resurse Umane;
-adresa Agenţiei Naţionale a Funcţionarilor Publici Bucureşti nr. 47.655/2016, înregistrată la Consiliul Judeţean Arad cu nr. 14.926/13.10.2016;
-prevederile art. 23 alin. (4) din Legea nr. 188/1999 privind Statutul funcţionarilor publici, republicată, cu modificările şi completările ulterioare;
-prevederile art. 11 alin. (1) din Anexa 1 la Ordinul Ministrului Administraţiei şi Internelor nr. 7660/2006 privind aprobarea Instrucţiunilor pentru elaborarea Planului de ocupare a funcţiilor publice, cu modificările şi completările ulterioare;
-Avizul favorabil al comisiilor de specialitate;
În temeiul art. 97 alin. (1) din Legea nr. 215/2001 privind administraţia publică locală, republicată, cu modificările şi completările ulterioare;
Art.1.Se aprobă Planul de ocupare a funcţiilor publice pe anul 2017, pentru aparatul de specialitate al Consiliului Judeţean Arad şi instituţiile publice subordonate, conform anexei care face parte integrantă din prezenta hotărâre.
Art.2.Cu ducerea la îndeplinire a prezentei hotărâri se încredinţează Serviciul Gestiune Resurse Umane al Consiliului Judeţean Arad, prin compartimentele de resort ale Direcţiei Generale de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Arad, Direcţiei Judeţene de Evidenţă a Persoanelor Arad şi Camerei Agricole a Judeţului Arad.
Art.3.Prezenta hotărâre se comunică la:
-Instituţia Prefectului - Judeţul Arad
-Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Arad
-Direcţia Judeţeană de Evidenţă a Persoanelor Arad
-Camera Agricolă a Judeţului Arad
-Serviciul Gestiune Resurse Umane din cadrul Consiliului Judeţean Arad.
PREŞEDINTE,
IUSTIN CIONCACONTRASEMNEAZĂ:
SECRETAR GENERAL AL JUDEȚULUI,
SILVANA LUPU
Reprezentare vot | Total-Voturi | |
pentru | 32 voturi | |
contra | 0 voturi | |
abtineri | 0 voturi | |
absenti | 1 voturi | |
nu au votat | 0 voturi |
Ctr. | Consilieri | Vot |
1 | ŢOLEA ADRIAN-FLORIN (PNL) | |
2 | ARDELEAN AUREL (PNL) | |
3 | BÎLCEA OVIDIU-SERGIU (PNL) | |
4 | BOGHICEVICI CLAUDIA (PNL) | |
5 | BOZGA DORU (PNL) | |
6 | CADAR RĂZVAN-OLIMPIU (PNL) | |
7 | CICEAC VASILE (PNL) | |
8 | CIONCA-ARGHIR IUSTIN-MARINEL (PNL) | |
9 | CRIŞAN CORINA-ANKA (PNL) | |
10 | DAMIAN VASILICĂ (PSD) | |
11 | DURUŞ DANIEL-SORIN (PSD) | |
12 | FARAGO PETRU (UDMR) | |
13 | FEIEŞ CRISTIAN (PNL) | |
14 | GAVRA CRISTIAN (PSD) | |
15 | GLIGOR IOAN (PSD) | |
16 | LUCACI CORNEL-ŞTEFAN (PSD) | |
17 | MOŞNEAG VASILE-OVIDIU (PNL) | |
18 | MOŢ PETRU (PSD) | |
19 | PĂDUREAN PETRU (PSD) | |
20 | PEMEŢAN FLORIN (PMP) | |
21 | PERO TAMAS-CAROL (UDMR) | |
22 | PLAVEŢI IOAN (PNL) | |
23 | POPA GAROFIŢA (PNL) | |
24 | PURCARU MIRCEA (ALDE) | |
25 | RETTER IOSIF (PNL) | |
26 | RUS FLORIN-CĂTĂLIN (PMP) | |
27 | SĂBĂU GHEORGHE (PSD) | |
28 | STAN SIMONA-LUCIA (PNL) | |
29 | SULINCEAN MARIUS-MIRCEA (PSD) | |
30 | TRIFON DANIEL (ALDE) | |
31 | TRIPA FLORIN-DAN (PSD) | |
32 | URZICĂ CRISTIAN (PNL) | |
33 | VIDESCU CRISTIAN-IOAN (PSD) |