H
Având în vedere:
-Dispoziţia nr. 166/02.04.2018 a Preşedintelui Consiliului Judeţean Arad privind convocarea Consiliului Judeţean Arad în şedinţă extraordinară;
-Prevederile art. 43 alin. 1 şi art. 98 din Legea nr. 215/2001 privind administraţia publică locală, republicată, cu modificările şi completările ulterioare.
În temeiul art. 97 alin. (1) din Legea nr. 215/2001 privind administraţia publică locală, republicată, cu modificările şi completările ulterioare,
Art.1.Se aprobă ordinea de zi a şedinţei extraordinare a Consiliului Judeţean Arad din data de 04.04.2018 după cum urmează:
1.Proiect de hotărâre privind aprobarea documentaţiei tehnico-economice, faza Studiu de fezabilitate şi a indicatorilor tehnico-economici pentru investiţia „Extinderea Unităţii de Primire Urgenţe din cadrul Spitalului Clinic Judeţean de Urgenţă Arad, Etapa a II-a``.
2.Proiect de hotărâre privind aprobarea documentaţiei tehnico-economice, faza Documentaţie de Avizare a Lucrărilor de Intervenţie (DALI) şi a indicatorilor tehnico-economici pentru investiţia „Modernizare DJ 709J km 34+300-44+100 Pecica-Turnu``.
3.Proiect de hotărâre pentru modificarea art.1 al Hotărârii Consiliului Judeţean Arad nr. 36/26.01.2018 privind aprobarea utilizării excedentului bugetar al anilor precedenţi pentru finanţarea cheltuielilor secţiunii de dezvoltare în anul 2018.
4.Proiect de hotărâre privind rectificarea bugetului general de venituri şi cheltuieli al Judeţului Arad pe anul 2018.
PREŞEDINTE,
IUSTIN CIONCACONTRASEMNEAZĂ:
SECRETAR GENERAL AL JUDEȚULUI,
SILVANA LUPU
Reprezentare vot | Total-Voturi | |
pentru | 29 voturi | |
contra | 0 voturi | |
abtineri | 0 voturi | |
absenti | 4 voturi | |
nu au votat | 0 voturi |
Ctr. | Consilieri | Vot |
1 | ŢOLEA ADRIAN-FLORIN (PNL) | |
2 | ARDELEAN AUREL (PNL) | |
3 | BÎLCEA OVIDIU-SERGIU (PNL) | |
4 | BOGHICEVICI CLAUDIA (PNL) | |
5 | BOLONI GYORGY (UDMR) | |
6 | BOZGA DORU (PNL) | |
7 | BUTUNOI ADRIAN-CĂTĂLIN (PSD) | |
8 | CADAR RĂZVAN-OLIMPIU (PNL) | |
9 | CICEAC VASILE (PNL) | |
10 | CIONCA-ARGHIR IUSTIN-MARINEL (PNL) | |
11 | CRIŞAN CORINA-ANKA (PNL) | |
12 | DURUŞ DANIEL-SORIN (PSD) | |
13 | FEIEŞ CRISTIAN (PNL) | |
14 | GLIGOR IOAN (PSD) | |
15 | ISPRAVNIC CRISTIAN-ILIE (PSD) | |
16 | LUCACI CORNEL-ŞTEFAN (PSD) | |
17 | MANGUCI COSMIN-CIPRIAN (PSD) | |
18 | MOŞNEAG VASILE-OVIDIU (PNL) | |
19 | MOŢ PETRU (PSD) | |
20 | PĂDUREAN PETRU (PSD) | |
21 | PERO TAMAS-CAROL (UDMR) | |
22 | PLAVEŢI IOAN (PNL) | |
23 | POP ALIN (PSD) | |
24 | POPA GAROFIŢA (PNL) | |
25 | PURCARU MIRCEA (ALDE) | |
26 | REMEŢAN FLORIN (PMP) | |
27 | RETTER IOSIF (PNL) | |
28 | RUS FLORIN-CĂTĂLIN (PMP) | |
29 | SĂBĂU GHEORGHE (PSD) | |
30 | STAN SIMONA-LUCIA (PNL) | |
31 | SULINCEAN MARIUS-MIRCEA (PSD) | |
32 | TRIFON DANIEL (ALDE) | |
33 | URZICĂ CRISTIAN (PNL) |