H
Având în vedere:
-Referatul nr. 19.800/12.10.2018 al Serviciului Gestiune Resurse Umane;
-Prevederile art. 91 alin. (1) lit. a şi alin. (2) lit. c din Legea nr. 215/2001 privind administraţia publică locală, republicată, cu modificările şi completările ulterioare;
-Prevederile art. 3, ale Anexei nr. III şi ale Anexei nr. VIII din Legea - Cadru nr. 153/2017 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice, cu modificările şi completările ulterioare;
-Avizul favorabil al comisiilor de specialitate.
În temeiul art. 97 alin. (1) din Legea nr. 215/2001 privind administraţia publică locală, republicată, cu modificările şi completările ulterioare,
Art.1.Se aprobă modificarea organigramei și a statului de funcţii pentru Centrul Cultural Judeţean Arad, conform anexelor nr. 1 și 2, care fac parte integrantă din prezenta hotărâre.
Art.2.Cu ducerea la îndeplinire a prezentei hotărâri se încredinţează Serviciul Gestiune Resurse Umane al Consiliului Judeţean Arad prin personalul de resort din cadrul Centrului Cultural Judeţean Arad.
Art.3.Prezenta hotărâre se comunică la:
-Instituţia Prefectului - Judeţul Arad
-Centrul Cultural Judeţean Arad
-Serviciul Gestiune Resurse Umane al Consiliului Judeţean Arad.
PREŞEDINTE,
IUSTIN CIONCACONTRASEMNEAZĂ:
SECRETAR GENERAL AL JUDEȚULUI,
SILVANA LUPU
Reprezentare vot | Total-Voturi | |
pentru | 27 voturi | |
contra | 0 voturi | |
abtineri | 0 voturi | |
absenti | 6 voturi | |
nu au votat | 0 voturi |
Ctr. | Consilieri | Vot |
1 | ARDELEAN AUREL (PNL) | |
2 | BÎLCEA OVIDIU-SERGIU (PNL) | |
3 | BOGHICEVICI CLAUDIA (PNL) | |
4 | BOLONI GYORGY (UDMR) | |
5 | BOZGA DORU (PNL) | |
6 | BUTUNOI ADRIAN-CĂTĂLIN (PSD) | |
7 | CADAR RĂZVAN-OLIMPIU (PNL) | |
8 | CICEAC VASILE (PNL) | |
9 | CIONCA-ARGHIR IUSTIN-MARINEL (PNL) | |
10 | CRAIVAN CAMELIA-EUGENIA (PMP) | |
11 | CRIŞAN CORINA-ANKA (PNL) | |
12 | DURUŞ DANIEL-SORIN (PSD) | |
13 | FEIEŞ CRISTIAN (PNL) | |
14 | GLIGOR IOAN (PSD) | |
15 | ISPRAVNIC CRISTIAN-ILIE (PSD) | |
16 | LUCACI CORNEL-ŞTEFAN (PSD) | |
17 | MANGUCI COSMIN-CIPRIAN (PSD) | |
18 | MOŞNEAG VASILE-OVIDIU (PNL) | |
19 | MOŢ PETRU (PSD) | |
20 | PĂDUREAN PETRU (PSD) | |
21 | PERO TAMAS-CAROL (UDMR) | |
22 | PLAVEŢI IOAN (PNL) | |
23 | POP ALIN (PSD) | |
24 | POPA GAROFIŢA (PNL) | |
25 | PURCARU MIRCEA (ALDE) | |
26 | REMEŢAN FLORIN (PMP) | |
27 | RETTER IOSIF (PNL) | |
28 | SĂBĂU GHEORGHE (PSD) | |
29 | STAN SIMONA-LUCIA (PNL) | |
30 | SULINCEAN MARIUS-MIRCEA (PSD) | |
31 | TRIFON DANIEL (ALDE) | |
32 | ŢOLEA ADRIAN-FLORIN (PNL) | |
33 | URZICĂ CRISTIAN (PNL) |