4. Creșterea accesibilității serviciilor medicale prin dotarea cu echipamente performante a Ambulatoriului integrat de specialitate din cadrul Spitalului Clinic Judeţean de Urgenţă Arad - SMIS 126549

Programul de finanțare: Programul Operațional Regional 2014-2020, Axa Prioritară 8 „Investiții în infrastructurile sanitare și sociale care contribuie la dezvoltarea la nivel național, regional și local, reducând inegalitățile în ceea ce privește starea de sănătate și promovând incluziunea socială prin îmbunătățirea accesului la serviciile sociale, culturale și de recreere, precum și trecerea de la serviciile instituționale la serviciile prestate de comunități”, Prioritatea de investiții 8.1A ”Ambulatorii”.

Valoarea totală a proiectului: 10.475.854 lei

Valoarea finanțării nerambursabile: 10.266.337 lei

Perioada de implementare: 15.04.2019 - 31.07.2020

Proiectul este destinat dotării Ambulatoriului integrat din cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgență Arad cu echipamente medicale: aparat de radiodiagnostic cu post de grafie și scopie, computer tomograf de tip multislice, aparat radiologic DEXA (osteodensitometru), angiograf artere periferice, ecograf cu modul de elastografie și ecografie cu substanță de contrast, turn de videoendoscopie.

Creșterea accesibilității serviciilor medicale prin dotarea cu echipamente performante a Ambulatoriului integrat de specialitate din cadrul Spitalului Clinic Judeţean de Urgenţă Arad Descarcă