4. Aradul solicită 6,2 milioane euro de la Departamentul Centenar pentru proiectele sărbătoririi Marii Uniri

26.07.2017

Gheorghe Falcă, primarul municipiului Arad şi Iustin Cionca, preşedintele Consiliului Judeţean Arad s-au întâlnit cu reprezentanţii Departamentului Centenar prezenţi la Arad în cursul zilei de ieri, marţi, 25 iulie.

În cadrul întâlnirii autorităţile arădene au prezentat o listă de solicitări în vederea marcării în mod corespunzător a Centenarului Marii Uniri în oraşul nostru, locul unde unioniştii au pregătit cel mai important moment al istoriei noastre moderne.

Valoarea totală a proiectelor însumează 6.280.000 euro.

Vă transmitem alăturat lista şi valoarea proiectelor susţinute de primarul municipiului Arad, Gheorghe Falcă şi Iustin Cionca, preşedintele Consiliului Judeţean Arad.