4. Licitaţii finalizate pentru cinci drumuri judeţene

Licitaţii finalizate pentru cinci drumuri judeţene

Licitaţii finalizate pentru cinci drumuri judeţene

Consiliul Județean începe lucrările de modernizare a cinci drumuri importante din judeţ! Au fost finalizate procedurile de licitaţie pentru drumurile județene: Bârsa - Sebiş - Moneasa - limită judeţ Bihor, Gurahonţ - Dieci - Buteni, Pecica - Turnu, Zăbalţ - limită de judeţ Timiş, Sânmartin - Şimand - Olari - Caporal Alexa.

Alte două drumuri se află în procedură de licitaţie, Grăniceri - Pilu şi Sântana - Olari - Sintea Mică.

„Procedurile de licitaţie s-au încheiat pentru cele cinci drumuri judeţene, aşteptăm votarea bugetului pentru a putea semna contractele, apoi pot începe lucrările. Reamintim că în data de 28 martie avem deschiderea ofertelor pentru drumul Arad - Şiria - Pâncota - Buteni. Este important că am reuşit să finalizăm licitaţiile şi pot începe lucrările, în curând vom încheia şi alte proceduri de licitaţie pentru a ajunge acolo unde ne dorim cu toţii: începerea lucrărilor şi drumuri judeţene mai bune”, a declarat Sergiu Bîlcea, vicepreşedintele Consiliului Judeţean Arad.