4. Extinderea Unităţii de Primire Urgenţe din cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgenţă Arad, etapa a II-a - SMIS 120946 - FINALIZAT

Programul de finanțare: Programul Operațional Regional 2014-2020, Axa Prioritară 8 „Investiții în infrastructurile sanitare și sociale care contribuie la dezvoltarea la nivel național, regional și local, reducând inegalitățile în ceea ce privește starea de sănătate și promovând incluziunea socială prin îmbunătățirea accesului la serviciile sociale, culturale și de recreere, precum și trecerea de la serviciile instituționale la serviciile prestate de comunități”, Prioritatea de investiții 8.2B ”Unități de Primiri Urgențe”

Valoarea totală a proiectului: 6.770.408 lei

Valoarea finanțării nerambursabile: 6.635.000 lei

Perioada de implementare: 15.04.2019 - 30.10.2021

Unitatea de Primire Urgențe este dotată cu un aparat radiologic, un computer tomograf şi un ecograf care vor fi deservite de personal calificat în domeniu.

Rezultatele proiectului - Comunicat de presă finalizare proiect cod SMIS 120946 Descarcă
Contractori implicați în implementarea contractului de finanțare COD SMIS 120946 Descarcă
Extinderea Unităţii de Primire Urgenţe din cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgenţă Arad, etapa a II-a Descarcă