4. Iustin Cionca: ,,Drumul Șofronea-Zimandcuz, modernizat”

Iustin Cionca: ,,Drumul Șofronea-Zimandcuz, modernizat”

20.01.2021
Iustin Cionca: ,,Drumul Șofronea-Zimandcuz, modernizat”

Iustin Cionca, președintele Consiliului Județean Arad, anunță finalizarea lucrărilor de modernizare a drumului județean Șofronea-Zimandcuz. În perioada imediat următoare se va programa recepția finală a lucrărilor.

,,Este o investiție importantă pentru că acest drum județean va prelua o parte din traficul de pe șoseaua de centură a Aradului. Tronsonul Șofronea-Zimandcuz este pentru prima dată asfaltat și face parte din proiectul de modernizare și reabilitare  a coridorului rutier Nădlac – Pecica – Curtici – Chișineu Criș”, a declarat Iustin Cionca, președintele Consiliului Județean Arad.

DJ Șofronea-Zimandcuz are o lungime totală de 6,5 kilometri și a fost modernizat din fondurile proprii ale Consiliului Județean Arad.